Наші Новини

«Велика Кишеня» закінчила проект з аналітики та сегментації клієнтської бази за допомогою експертів DATAS Technology

06/09/2016

Один з найбільших українських фуд-рітейлерів «Велика Кишеня» і компанія DATAS Technology завершили спільний проект з аналітики та сегментації клієнтської бази «Великої Кишені». Основна мета проекту - пропонувати потрібний товар правильному сегменту, у відповідний час і обов'язково з прибутком для бізнесу.

«Ми поставили експертам DATAS Technology досить амбітну задачу - виявити, який продукт потрібен кожному конкретному клієнту в найближчому майбутньому, - коментує Людмила Міщенко, керівник департаменту маркетингу «Великої Кишені». - Критеріями успішності проекту для нашої компанії є: ідентифікація перспективних і безперспективних сегментів, підвищення ефективності планування та утилізації товарних груп, виявлення найбільш ефективних шляхів комунікацій з кожним сегментом і відповідна перебудова процесів комунікації і обслуговування для різних сегментів.

Завдяки ідентифікації сегментів і потреб клієнтів у цих сегментах, ми розраховуємо на збільшення відгуку на цільові комунікації до 30%, зниження витрат на нецільові розсилки на 50%, підвищення лояльності до бренду завдяки прогнозуванню потреб і бажань наших покупців».

«Даний проект об'єднує в собі дві області - це інноваційні технології, які дозволяють аналізувати величезні масиви даних, і сучасні підходи в маркетингу і комунікаціях, - говорить Сергій Тарасенко, президент DATAS Technology. - «Велика Кишеня» є одним з найбільших українських рітейлерів, мережа включає більше 50-ти магазинів, клієнтська база нараховує сотні тисяч людей.

Для аналізу і подальшої сегментації експерти DATAS Technology використовували ІТ-рішення, що дозволяють оперативно обробляти і візуалізувати великі обсяги даних. Для аналізу залучаються максимально всілякі дані про клієнтів і продажі, які є у Замовника - анкетні дані з програм лояльності, історії покупок, продуктовий каталог, маржинальність товарів, дані складських запасів і ін. Наші експерти, які віртуозно володіють інструментами сучасних технологій, сегментируют наявну базу і продуктовий каталог, описують портрети клієнтів, проводять моделювання різних стратегій. Як результат Замовник отримує готову до реалізації стратегію роботи з кожним сегментом.

Спрощено цей процес можна поділити на п'ять етапів: 1) базова сегментація (до якої відносяться: сегментація по часу співпраці клієнта з компанією, сегментація по активності, соціально-демографічні параметри) 2) сегментація за товарними перевагами 3) пошук комплементарних товарів 4) уподобання клієнта, щодо певних торгових марок і 5) розробка стратегій крос-продажів на підставі всіх даних попередніх етапів.

На даний момент, DATAS Technology надає після проектну підтримку з постаналізу і оцінці гіпотез. Мета - відпрацювати і запустити максимально ефективну роботу на регулярній основі по клієнтам, що випадають в неактивність.

Рітейлери і e-commerce останнім часом вивляють все більший інтерес до аналітики своїх клієнтських баз і прогнозування майбутньої поведінки різних сегментів. Слідом за великими гравцями, сегментувати клієнтів починає середній рітейл, який також володіє значними клієнтськими базами та має великі обсяги накопичених даних про клієнтів. В основному це: інтернет-оператори, середні і невеликі мережі магазинів, банки, страхові компанії, е-commerce.

Контактна інформація

Адреса

вул. Тургенєвська, 15, 01054, Київ, Україна

Телефон

+380 (44) 393 30 93